A Marinzenalmon kezdtük dél-tiroli kirándulásunkat és most ott is fejezzük be. Jómagam még felderítek egy utat, ami a Puflatsch platójára visz. Angika közben ingázik a Marinzenalm és a Schlafschafhütte (akarom mondani Schafstall) között. Feljegyzésem szerint 9:47-kor lendülök neki és 11:18-kor már elérem az Arnikahüttet ahol bedobok egy korsó elektrolitot, majd még egyel feljebb megyek a Gollerspitzre (2100 méteren). Itt 11:40-kor megfordulok és ugyanazon az úton újra alászállok. 13:05-kor már ismét visszaérkezem Marinzenalmra ahol Angikával megejtjük a búcsú ebédünket.
|
|
|
![]()
Érkezem a Schaftstallhüttehez, innen még 1:40 órát jósol a tábla
Annyit érdemes tudni erről a másfél-két órás útról, hogy bár ugyancsak meredek, de ilyenkor, kánikulában kellemes, mert szinte mindvégig árnyékos erdőkön át vezet. Maga az út is inkább egy remek felületű, sok-sok jó természetes lépcsővel megáldott erdei csapás, semmint egy alpesi jellegű durva, sziklás-murvás szörnyűség. Akár kevésbé tapasztalt túrázók is bevállalhatják, már amennyiben meg van hozzá a megfelelő kondíció.
![]()
Egy vadonatújnak kinéző falépcső biztosítja ezt az utat
![]()
A kép közepén az Arnikahütte, oda leereszkedem
![]()
A jól látogatott Gollerspitzen
![]()
Időközben Angika a Schafstallhüteig érkezett