Nem lehet mindig vad „gatyarohasztásra” utazni. Megvan az ideje az idilli, szelíd túráknak is, ahol a fő cél, a természet tapintása. Különösen olyankor, ha az egek áramlatainak állítólagos ismerői, már a déli óráktól heves zivatarokra figyelmeztetnek. Időközben már olyan jól ismerem az Unterberg/Kieneck környékét, hogy utóbb is felhagytam az ide vezető túrák beszámolóival. Emitt ni, szinte valamennyi variáns fel van jegyezve. Most újra kivételt teszek és viszem szokásos kellékeimet, fényképezőt, GPS-t.
![]() |
![]() |
|
Fél kilenc lehet, amikor elindulok a Lamwegtalbéli téli nagy parkolóból. Először széles erdészeti úton, majd jelöletlenül fel az Kirchwaldberg/Unterberg gerincére.
Jó tempóban, árnyékos erdőben le egy nyeregbe majd jöhet a végső kaptató fel a sípályákra (9:45). A továbbiakban a szép mezövé vált síterepen át fel az Unterberg csúcskeresztjéhez, amit 10:07-kor érek el, azaz lentről számítva bruttó 1:37 óra alatt.
Aznap abszolút első lehetek odafenn (valószínüleg). Egyelőre egy lélek sincs sehol. Később érkezik a napi második, egy fiatal, hosszúnadrágban és hosszúujjú (sic!) trikóban. Na szervusz! Jómagam sortban, ujjtalan trikóban, csapzottan iszogatom hideg sörömet a kereszt melletti padon. Sokkoló látvány egy ilyen földöntúli alak, miközben minden pórusomból patakzik a verejték.
Miután kicsit lecsitultam és szomjamat oltottam, majd kigyönyörködtem magam a távoli, misztikus ködbe vesző Schneeberg és szomszédjai látványában, indulok tovább az Unterberg nyugati gerincén lefelé, át egy szép legelőn (fenti képek). Odébb egy csorda kolompol, remek az idö és ez a környezettel egyetemben felemelő érzés. A gerinc végében hajtűkanyarban visszafordulok és széles erdészeti úton érkezem vissza az éppen tataorozás alatt álló Unterberg-kápolnához.
Kicsit mélázgatok még, mert gyerek az idő, aztán 11:30-kor megkezdem az alászállást, aminek hossza pontosan 1:15 óra. Az út végén, a barátságosan csobogó Myrabach patakban cseppet felfrissülök. Olyan betyárosan hideg a vize, hogy másodperceken túl nem bírom. Köszönet nektek Unterberg szellemei, szívesen máskor is.